Z serii ślub w stylu: Vintage.

Ślub w stylu vintage to elegancja, stylowe dodatki, kolory takie jak biel, ecru, róż, delikatny fiolet i oczywiście złoto.

Jakie dodatki pomogą Wam stworzyć ślub w stylu vintage lub retro?

Lustro w złotej ramie, wazony z białej porcelany, szklane kielichy z kwiatami, kryształowe wazony, szklanki, stylowe sztućce i kieliszki, dzbanki metalowe lub porcelanowe z niezbyt misternie ułożonymi bukietami.
Nie zapominajcie także o koronkach, które można wykorzystać do ozdobienia krzeseł, wazonów i owinięcia łodyg kwiatów wiązanki ślubnej.

Ważnym dodatkiem na stylowym ślubie są świeczniki - drewniane, metalowe, szklane lub kryształowe, koniecznie wyglądające na ukradzione z babcinego strychu.

Aby nadać dekoracjom osobistego charakteru, można wykorzystać zdjęcia, szczególnie czarno - białe. Mogą to być stare zdjęcia rodzinne oraz zdjęcia Pary Młodej, umieszczone w stylowych ramach, powieszone na ścianie, za Parą Młodą lub ustawione na sztalugach.Nie polecam łączenia bardzo nowoczesnych dekoracji ślubnych z tymi stylowymi, dekoracje ślubne powinny być utrzymane w jednym stylu.

Jakie kwiaty w dekoracjach ślubnych? Anemony

Anemony to kwiaty eleganckie, jednocześnie wyraziste i delikatne. Występują w różnych kolorach - od bieli do ciemnego fioletu. Pochodzą z okolic Morza Śródziemnego. Charakteryzują się otwartymi i kolorowymi pąkami, które umocowane są na długich sztywnych łodygach. Po polsku zwane są również zawilcami. Anemony świetnie prezentują się w dekoracjach ślubnych, zarówno w bukietach, dekoracjach stołów itp.
Te czerwone przypominają mi trochę nasze polskie maki. Doskonale wyglądają we własnym towarzystwie, szczególnie w bukiecie ślubnym.
Dobrze komponują się też z innymi kwiatami takimi jak frezje, storczyki, róże i hortensje. Moim zdaniem dodają kompozycjom kwiatowym "polności":)