Kule kwiatowe, hit prosto z amerykańskiego ślubu.Po angielsku "pomander ball", czyli kule kwiatowe, to piękna dekoracja sali weselnej, kościoła lub bukiet dla panny młodej. Pomander ball doskonale prezentują się jako dekoracja alejek w kościele oraz krzeseł na ślubach w plenerze.

Wykonanie kuli kwiatowej jest bardzo proste. Wszystko zależy od tego jakich kwiatów lub materiałów użyjemy.

Jeśli będą to żywe kwiaty, konieczne będzie zastosowanie gąbki florystycznej. Należy pamiętać, że kule z żywych kwiatów są ciężkie - ze względu na gąbkę nasiąkniętą wodą. Kula kwiatowa nie powinna być więc duża jeśli będzie ją niosło dziecko. Jeśli chcemy powiesić kulę wykonaną z żywych kwiatów, pamiętajmy o solidnym zamocowaniu uchwytu, na którym będzie wisiała.

Jeśli zdecydujemy się na wykonanie kuli z kwiatów sztucznych, zrobionych z różnych materiałów i tworzyw, używamy kul styropianowych. Są one o wiele lżejsze, możemy się więc pokusić o większy rozmiar naszej wymarzonej dekoracji. Poza mniejszą wagą, kule ze sztucznych kwiatów mają jeszcze jedną zaletę, budżet ślubny na pewno je polubi :-) Poniżej kilka inspiracji.